Zakończenie pracy sieci współpracy i samokształcenia „Indywidualizacja procesu nauczania języka angielskiego”

19.06.2017 r. zakończyła się praca sieci współpracy i samokształcenia skupionej na temacie indywidualizacji nauczania języka angielskiego. Uczestniczki sieci dowiedziały się jak wspierać ucznia z dysleksją oraz jak radzić sobie z uczniem trudnym wychowawczo. Pracowaliśmy też bardzo aktywnie nad dostosowaniem materiałów dydaktycznych do pracy z uczniami na różnym poziomie językowym. Tworzyliśmy autorskie materiały dydaktyczne, zawierające zróżnicowane ćwiczenia, tak aby zarówno mocniejsi jak i słabsi uczniowie pracowali na tym samym materiale źródłowym, lecz we własnym tempie i na swoim poziomie językowym. Nasze autorskie ćwiczenia zostały opublikowane w otwartych zasobach edukacyjnych RODN „WOM” w Częstochowie.

Uczestniczkom sieci gratulujemy kreatywności oraz dziękujemy za przemiłą atmosferę, panującą na każdym spotkaniu.

Wszystkich nauczycieli języka angielskiego serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej bazy bezpłatnych materiałów dydaktycznych, której główną część stanowią autorskie materiały nauczycieli. Znajdziecie je Państwo pod tym linkiem: https://old.womczest.edu.pl/new/zasoby-edukacyjne/jezyki-obce/jezyk-angielski/ klikając w zakładkę ”Materiały dydaktyczne”. Czekamy również na Państwa publikacje i ćwiczenia autorskie. Podzielcie się Waszym doświadczeniem i dobrymi pomysłami.

Marta Lipska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie