Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”

10 kwietnia 2017 roku uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych z Częstochowy i okolicznych powiatów wzięli udział w konkursie plastycznym „Wielkanoc z Mikołajkiem” organizowanym przez zespół nauczycieli-konsultantów Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie w składzie: Sylwia Kurcab, Barbara Kosta i Ewelina Makowska.

Spotkanie rozpoczęła Pani S. Kurcab od przedstawienia zwyczajów wielkanocnych panujących w Polsce. Następnie Panie B. Kosta i E. Makowska zapoznały uczestników konkursu z francuskimi tradycjami świątecznymi. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do opowiadania „Jajko wielkanocne” Renée Goscinny’ego.

Podczas gdy uczestnicy konkursu wykonywali prace, nauczyciele-opiekunowie wzięli udział w warsztatach o kulturze Francji prowadzonych przez Panią Barbarę Kostę.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużym talentem, kreatywnością i oryginalnością. Wśród wielu znakomitych prac trudno było wyłonić zwycięzców.

Oto laureaci:

Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”

I miejsce – Paulina Kurzacz, uczennica Zespołu Szkół im. S. Ligonia w Truskolasach,

II miejsce – Martyna Chałat, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu,

Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”

III miejsce – Martyna Woś, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciasnej.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem” Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”  Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”