„Bezpieczeństwo w szkole. Odpowiedzialność prawna dyrektora” Kurs dla kadry kierowniczej szkół i placówek

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zachowanie bezpieczeństwa jest kluczową kwestią w funkcjonowaniu każdej szkoły/placówki.
Jeśli potrzebujecie pogłębić i ugruntować swoją wiedzę z zakresu przepisów dot. bezpieczeństwa i higieny pracy w szkole/placówce, to macie ku temu niepowtarzalną okazję.

Oferujemy szkolenie w wygodnej formule b-learning (26 godz. online i 4 godz. stacjonarnie), trwające tylko 3 tygodnie. Szkolenie online obejmuje dwa moduły, natomiast podczas szkolenia stacjonarnego odbędą się: zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia z ekspertem ds. bhp, który będzie odpowiadał na pytania Uczestników.

Przebieg szkolenia:

• uruchomienie kursu na platformie MOODLE nastąpi 30.03.2015 r. (sprawy organizacyjne),
  • moduły merytoryczne online będą realizowane w dniach: 7.04.2015 r. – 28.04.2015 r.,
  • spotkanie stacjonarne odbędzie się 29.04.2015 r., godz. 12:30 – 15:30 w RODN „WOM” w Częstochowie, sala 236.

Cele szkolenia:

• zapoznanie się z wybranymi regulacjami prawnymi z zakresu prawa pracy, dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • poznanie współczesnych metod kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
  • nabycie umiejętności oceny ryzyka zawodowego związanego z pracą opiekuńczo-wychowawczą z uczniami podczas zajęć obowiązkowych i nadobowiązkowych organizowanych w szkole i poza terenem,
  • poznanie zasad postępowania w razie wypadku w czasie pracy oraz w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, silnych wiatrów),
  • poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Zajęcia poprowadzą: Aleksandra Klimza, Aleksandra Krawczyk Elżbieta Straszak, Katarzyna Wąsowicz i Marek Żyłka (kierownik szkolenia) – nauczyciele konsultanci oraz dr Ewa Szałkowska – ekspert ds. BHP.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Koszt szkolenia wynosi – 80 zł/osoba.

Zgłoszenia proszę przysyłać do dnia 27.03.2015 r., wypełniając kartę szkolenia online.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Marek Żyłka
nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie