Konkurs o tytuł „Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego” pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

Konkurs o tytuł „Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego" pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora OświatyRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza wszystkie szkoły i placówki do udziału w Konkursie o tytuł „Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego” pod Honorowym Patronatem Pani Urszuli Bauer – Śląskiego Kuratora Oświaty, organizowanego w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2016/2017 kierunku realizacji  polityki oświatowej „Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości”.
Zachęcamy szkoły i placówki do nadsyłania prac konkursowych przedstawiających działania w tym zakresie.

Najlepsza szkoła/placówka otrzyma tytuł „Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego”.

Prace konkursowe zostaną nagrodzone, zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej i opublikowane na stronie internetowej Ośrodka w ramach przykładów dobrej praktyki pedagogicznej.

Zadaniem uczestników konkursu jest prezentacja działań wychowawczych i profilaktycznych podejmowanych w szkole/placówce wpisujących się w realizację wychowania integralnego, zwizualizowana w formie multimedialnej mapy myśli (mind map), udostępniona online.

Konkurs wiąże się z szeroką promocją Państwa szkół i placówek – wspierających  działania zmierzające do wspomagania ucznia/wychowanka w jego rozwoju ukierunkowanym na osiągnięcie pełnej dojrzałości w sferach: fizycznej, psychicznej, społecznej i aksjologicznej.

Najważniejsze terminy:

• do 11 stycznia 2017 r. – wstępna informacja o zgłoszeniu do konkursu wysłana na adres e-mail: wasowicz@womczest.edu.pl
  • do 29 marca 2017 r. – udostępnienie pracy konkursowej,
  • 24 maja 2017 r. – przyznanie tytułu „Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego”, oraz wyróżnień, pucharów i dyplomów podczas konferencji organizowanej w ramach „Akademii Wychowawcy” w  RODN „WOM” w Częstochowie.

Materiały do pobrania:
• Regulamin konkursu,
• Załącznik nr 1 do regulaminu konkursu będzie przekazany elektronicznie szkołom/placówkom, które wyślą wstępną informację na adres: wasowicz@womczest.edu.pl

Proponowane publikacje:

Wychowanie integralne, Elżbieta Doroszuk, RODN „WOM” w Częstochowie, 2016

Rozważania o wychowaniu. W poszukiwaniu teoretycznych podstaw koncepcji wychowawczej szkoły, E. Węgrzyn-Jonek, ORE 2014:  https://www.ore.edu.pl/

Szczegółowych informacji udziela Elżbieta Doroszuk, nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, e-mail: doroszuk@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 218.