Zestawienie bibliograficzne – podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa (2020-2021)

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z zestawieniami bibliograficznymi opracowanymi przez PBP RODN „WOM” w Częstochowie, dotyczącymi tematyki podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa (2020-2021). Zestawienia zostały opracowane, aby wesprzeć Państwa w pracy dydaktyczno-wychowawczej realizowanej w bieżącym roku szkolnym.

Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej.

Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.

Kształcenie zawodowe.

Kształcenie osób dorosłych.

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Nauczanie zróżnicowane.

Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.