Zmiany w zakresie oceniania ucznia z WF

Szanowni Państwo Nauczyciele wychowania fizycznego, podpisane 10 czerwca 2015 r. rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz słuchaczy w szkołach publicznych, daje nauczycielowi wychowania fizycznego więcej możliwości w zakresie oceniania ucznia z tego przedmiotu. Jeszcze większy nacisk kładzie się na docenianie wysiłku wkładanego przez ucznia w wywiązywanie się z  obowiązków wynikających ze specyfiki lekcji wychowania fizycznego. Obecny zapis prawny wskazuje, że systematyczność udziału w zajęciach oraz działania ucznia podejmowane na rzecz promowania aktywności ruchowej w szkole i w środowisku powinny być ważnym elementem oceny ucznia z przedmiotu.

W nowym rozporządzeniu wybrzmiał też zapis, który umożliwia dyrektorowi zwolnienie ucznia z określonych przez lekarza ćwiczeń fizycznych. Wcześniejszy zapis nie precyzował takiej możliwości, co powodowało wzrost liczby całkowitych zwolnień z wychowania fizycznego i ograniczanie uczniom dostępu do aktywności ruchowej w szkole.
Nauczycieli zainteresowanych planowaniem pracy, ocenianiem ucznia oraz dokumentowaniem tych działań, zgodnie z nowymi zapisami prawnymi, serdecznie zapraszamy na seminarium:

„Planowanie pracy oraz ocenianie osiągnięć ucznia na lekcji wychowania fizycznego – zmiany w prawie oświatowym.” W celu uczestnictwa w szkoleniu, należy wypełnić kartę zgłoszenia (–>seminaria–>tytuł szkolenia)

Termin: 29.10.2015 r. 15:00 – 18:00, sala 236

Prowadzenie: Katarzyna Wąsowicz – nauczyciel konsultant
Zapraszamy również na konsultacje indywidualne: wasowicz@womczest.edu.pl tel. 34 3606004 w.234