Ważne wydarzenia w RODN „WOM” w Częstochowie maj-czerwiec 2013

WIDEOKONFERENCJA

maj – czerwiec 2013 r., RODN „WOM” w Częstochowie.

Zapraszamy Państwa dyrektorów szkół i placówek na kolejną wideokonferencję, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Tematem wiodącym będzie dokumentacja nauczyciela i ewaluacji w szkole. Dokładny termin wideokonferencji prześlemy Państwu mailem.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK – „BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH”

8 – 15.05.2013 r., Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie.

Biblioteka włącza się w organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Tydzień Bibliotek, który przypada w dniach od 8 do 15 maja i odbywa się pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatyw-nych”. W naszej bibliotece organizowane będą spotkania czytelnicze, wystawy i zajęcia biblioteczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

Szczegółowych informacji udziela Anna Hiller – nauczyciel bibliotekarz.

Kontakt: hiller@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 248.

Więcej na stronie www.biblioteka.womczest.edu.pl

V FORUM EDUKACJI TWÓRCZEJ PT. „PUŚĆ WODZE WYOBRAŹNI”

13.05.2013 r., godz. 15.00, RODN „WOM” w Częstochowie.

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w V Forum Edukacji Twórczej pt. „Puść wodze wyobraźni”, które odbędzie się 13 maja 2013 r. w godz. 15.00 w siedzibie RODN „WOM” w Częstochowie.

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA III EDYCJĘ SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU „E-TUTORING W WIEJSKIEJ SZKOLE”

14.05.2013 r., godz. 14.30, RODN „WOM” w Częstochowie, Aula „Forum”.

Zapraszamy do udziału w III otwartej konferencji podsumowującej III edycję szkolenia w ramach projektu „e-Tutoring w wiejskiej szkole”, która odbędzie się 14.05.2013 r. w godz. 14.30 – 17.40 w Auli „Forum” RODN „WOM” w Częstochowie.

DYKTUŚ 2013

16.05.2013 r., RODN „WOM” w Częstochowie, Aula „Forum”.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowa-nych nauczycieli i uczniów do udziału w XI edycji konkursu ortograficznego dla uczniów klas trzecich częstochowskich szkół podstawowych „Dyktuś”.

Jak każdego roku, prosimy o przeprowadzenie w szkołach wstępnych eliminacji w celu wyłonienia szkolnych mistrzów i wicemistrzów ortografii. Finał odbędzie się 16 maja 2013 roku.

Szczegółowych informacji udziela Joanna Resakowska – nauczyciel bibliotekarz.

Kontakt: resakowska@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 255.

Szczegóły na stronie www.biblioteka.womczest.edu.pl.

X EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO I PLASTYCZNEGO „SPOTKANIE Z LEKTURĄ”

23.05.2013 r., RODN „WOM” w Częstochowie, Aula „Forum”.

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas III szkół podstawowych do udziału w konkursie. Uczestników obowiązuje znajomość lektur wskazanych przez organizatorów. Konkurs prowadzony będzie w formie rywalizacji trzyosobowych drużyn. Każda szkoła może zgłosić jedną drużynę do konkursu czytelniczego i jedną do konkursu plastycznego. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej biblioteki. www.biblioteka.womczest.edu.pl.

Dodatkowych informacji udziela Anna Dąbrowska – nauczyciel bibliotekarz.

Kontakt: dabrowska@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 248.

REGIONALNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

29.05.2013 r., RODN „WOM” w Częstochowie.

RODN „WOM” w Częstochowie oraz Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie zapraszają uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych z Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego do udziału w Regionalnym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

KONFERENCJA: EDUKACJA OBYWATELSKA I EDUKACJA NA RZECZ PRAW CZŁOWIEKA ZADANIEM KAŻDEGO NAUCZYCIELA

5.06.2013 r., godz. 12.00, RODN „WOM” w Częstochowie, sala 237.

Zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na konferencję „Edukacja obywatelska i edukacja na rzecz praw człowieka zadaniem każdego nauczyciela”. Konferencja ta przypada w dwudziestą rocznicę istnienia Obywatelstwa UE oraz obchodów Europejskiego Roku Obywateli 2013. Ma ona na celu zaprosić szkoły do współpracy przy realizacji programu edukacyjnego mającego na celu rozwój społecznych i obywatelskich kompetencji rad pedagogicznych.

KONFERENCJA: KARDYNAŁ AUGUST HLOND – SALEZJANIN, BISKUP KATOWICKI, PRYMAS POLSKI

6.06.2013 r., godz. 1500, RODN „WOM” w Częstochowie, Aula „Forum”.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

3 – 7.06.2013 r., Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie

W ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom w dniach od 3 do 7 czerwca br. biblioteka będzie organizowała spotkania czytelnicze dla najmłodszych. Szczegółowe informacje zo-staną umieszczone na stronie internetowej biblioteki.

Dodatkowych informacji udziela Anna Hiller – nauczyciel bibliotekarz.

Kontakt: hiller@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 248.

WEBINARIA: INTERNETOWE ZASOBY EDUKACYJNE

Cykl webinariów (seminariów online) pt. „Internetowe zasoby edukacyjne”. Celem szkoleń jest zapoznanie nauczycieli z możliwościami zastosowania w codziennej praktyce dydaktycznej multimedialnych zasobów edukacyjnych dostępnych w Internecie.

Cyfrowa szkoła z RODN „WOM” w praktyce

wrzesień 2012 r. – czerwiec 2013 r.

Zapraszamy nauczycieli z wszystkich etapów edukacyjnych na cykl szkoleń, pt. „Cyfrowa szkoła w praktyce”.

1. Jak zainteresować ucznia uczeniem się z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych?
  2. Jak wdrażać i stosować technologię informacyjną i komunikacyjną w dydaktyce?