Warsztaty: Praktyczne wykorzystanie i samodzielne tworzenie edukacyjnych materiałów audiowizualnych

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza nauczycieli wszystkich typów szkół do udziału w szkoleniu: „Praktyczne wykorzystanie i samodzielne tworzenie edukacyjnych materiałów audiowizualnych w oparciu o środowisko platformy WikiVid”.

Termin i miejsce szkolenia: 19.10.2015 r., godz. 14.00-18.00 , sala 238, RODN ”WOM” w Częstochowie

Szkolenie poprowadzą przedstawiciele Fundacji WikiVid. Jego celem jest upowszechnienie wolnych zasobów edukacyjnych oraz zmotywowanie nauczycieli do tworzenia i udostępniania własnych treści w postaci tutoriali wideo i lekcji online.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i warsztatów praktycznych.
W pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi i rozszerzonymi funkcjami platformy WikiVid oraz nabędą podstawową wiedzę dotyczącą zasad publikowania treści w internecie, ich zastosowania w edukacji i obowiązujących licencji.
Po części teoretycznej zostaną przeprowadzone warsztaty, których zadaniem jest praktyczne przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnego wykonywania filmowych tutoriali i innych form prezentacji wideo, ich obróbki, montażu oraz umieszczania w bezpiecznych zasobach w internecie.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma darmowy dostęp do swego kanału dystrybucji dowolnej ilości autorskich filmów edukacyjnych.

W celu wzięcia udziału w szkoleniu należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną pod adresem:
kartazgloszenia.womczest.edu.pl (z menu wybrać: warsztaty-> a potem: datę i tytuł warsztatów, uzupełnić i wysłać). Karty zgłoszenia przyjmujemy do 18.10.2015 r.