Warsztaty „Dziedzictwo kulturowe w nauczaniu szkolnym”

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Historyków Sztuki i Fundacją Plenerownia organizuje warsztaty pt. „Dziedzictwo kulturowe w nauczaniu szkolnym”.

Szkolenie dotyczy metod pracy, bazujących na wykorzystaniu w procesie dydaktyczno-wychowawczym lokalnych zasobów dziedzictwa kulturowego. Jego podstawę stanowi bogate doświadczenia edukacyjne  Osób prowadzących oraz liczne przykłady dobrej praktyki, zrealizowane m.in. w ramach projektu „Sztuka na kółkach” (www.sztukanakolkach.pl).

Warto nadmienić, że projekt został uznany przez Narodowe Centrum Kultury za jedną z najlepszych inicjatyw w dziedzinie edukacji kulturalnej oraz uzyskał wyróżnienie jako inicjatywa edukacyjna w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków.

Termin: 15 listopada 2016 r., godz.15.30 – 18.30.

Miejsce: RODN „WOM” w Częstochowie, al. Jana Pawła II 126/130, sala 244.

Prowadzący: Katarzyna Zarzycka, Barbara Łepkowska, Stowarzyszenie Historyków Sztuki i Fundacją Plenerownia.

Szkolenie jest bezpłatne, organizowane dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną pod adresem: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/ (z menu wybrać: warsztaty, następnie datę i tytuł warsztatów, kartę wypełnić i wysłać). Termin zgłoszenia upływa 10 listopada 2016 r.

Bliższych informacji udziela Grażyna Bochenkiewicz, wicedyrektor ds. doskonalenia nauczycieli RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 360 60 04 wew. 212; e-mail: bochenkiewicz@womczest.edu.pl