VIII Forum Edukacji Twórczej „Sztuka w sztuce”

RODN „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza Nauczycieli przedmiotów artystycznych, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na

VIII Forum Edukacji Twórczej
„Sztuka w sztuce”
połączone z warsztatami kreatywności artystycznej
18.05.2016 r. godz. 15.00

Otwarcie Forum w foyer  RODN „WOM” w Częstochowie.

Forum poświęcone będzie wieloaspektowości wspomagania rozwoju zainteresowań dziecka na wszystkich etapach kształcenia.

Program Forum

• Uroczyste otwarcie
  • „Sztuka w sztuce” – szkoła/placówka jako centrum animacji twórczej – Sylwia Kurcab nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie.
  • Zajęcia w grupach warsztatowych

Warsztat plastyczny: Tajniki sztuki współczesnej – Informel. Twórcze działania w technice action-painting, Agnieszka Malec- Musialska, Zespół Szkół Artystycznych i Akademickich ALA  w Częstochowie.

Warsztaty tworzenia lalek: Idea zamknięta w przedmiocie antropomorficznym, Mirosława Truchta-Nowicka, artystka tworząca lalki – rzeźby.

Warsztat taneczny: Taniec z chustami, Katarzyna Nowicka, Miejskie Przedszkole nr 16 w Częstochowie.

Warsztat muzyczny połączony z pedagogiką zabawy: Inspiracje muzyczno-ruchowe w pracy z dziećmi, Agata Kałużyńska, Angelika Izydorek-Kabzińska, Katarzyna Pikuła, Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza w Częstochowie.

Prezentacja prac z 26 placówek – formy plastyczne przestrzenne, płaskie, fragmenty scenografii, występ uczniów i uczennic: Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie.

Podczas Forum można zakupić publikacje dotyczące pracy z dzieckiem zdolnym.

Forum jest bezpłatne.

W celu wzięcia udziału w szkoleniu należy obowiązkowo wypełnić kartę zgłoszenia do 17.05.2016 r. – dostępną pod adresem: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl
(z menu wybrać: forum, wybrać ww. tytuł, kartę wypełnić i wysłać).

Bliższych informacji udziela Sylwia Kurcab – nauczyciel konsultant RODN ”WOM” w Częstochowie, organizator Forum, tel. 360 60 04  wew. 217.