Razem mamy siłę: Stop dyskryminacji! – projekt edukacyjny

Stowarzyszenie Amnesty International przeprowadza rekrutację szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do nowego projektu edukacyjnego w roku szkolnym 2014/2015: „Razem mamy siłę: Stop dyskryminacji!”.

Projekt ma na celu kształtowanie świadomości, zrozumienia i mobilizację  do podejmowania działań zwalczających dyskryminacje w społecznościach lokalnych i internetowych.

Dzięki uczestnictwu w projekcie, szkoła zostanie wsparta w lepszej realizacji podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie w zakresie opracowywania przez uczniów projektów uczniowskich, promocji wolontariatu i współpracy w społeczności szkolnej i lokalnej.

Przygotowany dla szkoły program umożliwi grupie uczniów przejście kolejnych etapów pracy metodą projektu: od identyfikacji problemu dyskryminacji w społeczności szkolnej/lokalnej, przez zdobycie umiejętności formułowania celów, planowania działań, współpracy w grupie, aż do wcielenia w życie własnego projektu. Nauczyciel opiekun grupy otrzyma niezbędne wsparcie merytoryczne i techniczne. Projekt będzie realizowany w całej Polsce.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres aleksandra.gorecka@amnesty.org.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Aleksandrą Górecką: aleksandra.gorecka@amnesty.org.pl

formularz zgłoszeniowy stop dyskryminacji
pobierz_dc