„Programuj od najmłodszych lat” – kurs organizowany w wakacje

Zapraszamy Państwa do udziału w wakacyjnym kursie „Programuj od najmłodszych lat”, organizowanym w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Termin realizacji kursu: 23-25 lipca br. (poniedziałek – środa) w godzinach od 9.00 do 13.15

Termin wysłania zgłoszenia online (karta zgłoszenia) i wpłaty za kurs: do 18.07.2018 r.

Termin zgłoszenia i wpłaty za kurs: do 18.07.2018 r.

Przewidywane efekty szkolenia: Uczestnicy zdobędą umiejętności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem gier i zabaw dydaktycznych z zakresu rozwijania umiejętności okołoprogramistycznych, poznają przykładowe gry i zabawy dydaktyczne pozwalające na rozwój umiejętności rozumienia, analizowania i rozwiązywania problemów, nabędą umiejętności organizowania sytuacji dydaktycznych umożliwiających uczniom wizualne zaprogramowanie prostych historyjek według pomysłów własnych i wypracowanych razem z innymi uczniami, pozyskają wiedzę z zakresu wykorzystania gry dydaktycznej ScotieGo! oraz witryny code.org na przedmiocie informatyka, pozyskają wiedzę na temat strategii dydaktycznej stosowanej w trakcie nauczania programowania od najmłodszych lat.

Autorzy programu i osoby prowadzące: Anna Hiller, Anna Dąbrowska, Katarzyna Michalak

Liczba godzin: 15 godz. dydaktycznych

Cena kursu realizowanego w RODN „WOM” w Częstochowie: 100 zł

Kurs odbędzie się w podanym terminie przy zgłoszeniu co najmniej 14 osób chętnych.

Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Michalak, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, e-mail: michalak@womczest.edu.pl, tel. 34 3606004 wew. 228 lub 248.

Serdecznie zapraszamy.