Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki. Reforma edukacji od nowego roku szkolnego 2017/2018 – harmonogram konferencji w RODN „WOM” w Częstochowie

Szanowni Państwo,

w ramach wdrażania zmian związanych z reformą edukacji zapraszamy dyrektorów szkół i placówek, wicedyrektorów, pedagogów i psychologów szkolnych, wychowawców klas oraz przedstawicieli Rad Rodziców do uczestnictwa w konferencjach, które odbędą się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie w Auli „FORUM” w terminach:

•   8.06.2017 r. godz. 13:00-14:30, grupa I (brak wolnych miejsc),
  • 12.06.2017 r. godz. 14:30-16:00, grupa II (brak wolnych miejsc),
  • 13.06.2017 r. godz. 13:00-14:30, grupa III (brak wolnych miejsc),
  • 20.06.2017 r. godz. 14:30-16:00, grupa IV (brak wolnych miejsc),
  • 26.06.2017 r. godz. 13:00-14:30, grupa V (dodatkowe szkolenie).

Powyższe konferencje informacyjno-szkoleniowe przeprowadzi Pani Urszula Mielczarek, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, ekspert zmiany wychowawczej, przeszkolona przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Aby otrzymać zaświadczenie udziału w konferencji dyrektorzy szkół i placówek, wicedyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy szkolni oraz wychowawcy klas powinni wypełnić kartę zgłoszenia. W przypadku udziału rodziców karta zgłoszenia nie obowiązuje.

Jak wypełnić kartę zgłoszenia: po przejściu na stronę karty zgłoszenia, prosimy wybrać formę doskonalenia: „Konferencja”, następnie rozwinąć listę: „Nazwa kursu” i wybrać z niej docelową kartę zgłoszenia: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki” – wypełnić online i kliknąć „wyślij”.

Wsparcie szkół i placówek w obszarze tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, że w związku z potrzebą opracowania w szkołach i placówkach programu wychowawczo-profilaktycznego na rok szkolny 2017/2018, w częstochowskich placówkach doskonalenia nauczycieli powstały zespoły, których zakres działań dotyczy wsparcia szkół i placówek w obszarze tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego oraz opracowywania narzędzi badawczych do przeprowadzenia diagnozy.

W celu ustalenia terminu i formy wsparcia zainteresowanych dyrektorów, nauczycieli i rodziców prosimy o kontakt z koordynatorami zespołów:
1) dla szkół/placówek w Częstochowie (Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie):
Maria Przymus (koordynator zespołu), pod numerem telefonu 362 51 05 wew. 108.

2) dla szkół/placówek w powiecie częstochowskim, kłobuckim, lublinieckim i myszkowskim (Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie):
Urszula Mielczarek (ekspert zmiany wychowawczej), pod numerem telefonu 360 06 04 wew. 229 lub pod adresem e-mail: mielczarek@womczest.edu.pl.