Warsztaty „Gry i zabawy rozwijające sprawność mówienia na lekcjach języka obcego”

Karty z ciekawą grafiką pobudzają wyobraźnię

24 stycznia 2020 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbyły się warsztaty „Gry i zabawy rozwijające sprawność mówienia na lekcjach języka obcego”.
Szkolenie skierowane było do nauczycieli wszystkich języków obcych, a jego celem było przedstawienie ciekawych pomysłów, jak zmotywować uczniów do swobodnego komunikowania się w języku obcym. Dzięki kolorowym kartom z popularnych gier towarzyskich, takich jak Dixit czy Speech, lub przygotowywanych samodzielnie, można zaproponować uczniom  wiele interesujących i zabawnych ćwiczeń. Ponadto nauczyciele zapoznali się z metodą storytellingu oraz sposobami na utrwalanie słownictwa i struktur leksykalno-gramatycznych za pomocą ćwiczeń ustnych.

Serdecznie dziękujemy za twórczą atmosferę i zapraszamy na kolejne szkolenia!

Ewelina Makowska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie

Tworzenie wspólnej historii za pomocą obrazków

Karty mogą służyć również do budowania ciekawych dialogów

Wspólne opowiadanie historii buduje miłą atmosferę w grupie