Tydzień Kodowania w RODN „WOM” w Częstochowie już za nami

RODN „WOM” w Częstochowie w dniach 5 – 20.10.2019 r., podobnie jak w latach ubiegłych, wziął udział w Tygodniu Kodowania – #CodeWeek2019. W naszym Ośrodku zorganizowano 6 warsztatów, w których udział wzięło ponad 120 osób – zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Szkolenia adresowane były do osób uczących różnych przedmiotów: historii, przyrody, języków obcych, a także do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia prowadzili nauczyciele-konsultanci oraz nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM” w Częstochowie: Anna Dąbrowska, Anna Hiller, Aleksandra Krawczyk, Dorota Liberda, Ewelina Makowska i Elżbieta Straszak.

Celem wydarzenia było zapoznanie nauczycieli z grami logicznymi, łamigłówkami oraz rebusami, które mogą być zaproponowane uczniom nie tylko na lekcji informatyki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w szkoleniach!

Oprócz satysfakcji z owocnej pracy z nauczycielami podczas warsztatów, RODN „WOM” w Częstochowie uzyskał również certyfikat od organizatora Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2019, wspieranego przez Komisję Europejską.

Ewelina Makowska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie