Konkurs o tytuł „Regionalnego Lidera Otwartej Szkoły/Placówki”

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza wszystkie szkoły i placówki do udziału w Konkursie o tytuł „Regionalnego Lidera Otwartej Szkoły/Placówki” w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2015/2016 „ROKIEM OTWARTEJ SZKOŁY”.
Zachęcamy szkoły i placówki do nadsyłania prac konkursowych przedstawiających działania w tym zakresie. Najlepsza szkoła/placówka otrzyma tytuł „Regionalnego Lidera Otwartej Szkoły/Placówki”, prace konkursowe zostaną nagrodzone, zaprezentowane podczas konferencji, opublikowane w „Przykładach dobrej praktyki” na stronie internetowej Ośrodka i w „Częstochowskim Biuletynie Oświatowym”.
Konkurs wiąże się zatem z szeroką promocją działań Państwa szkół i placówek – otwartych na kulturę, sztukę, sport, środowisko, a także na inne obszary i wartości.

Materiały do pobrania:
Regulamin konkursu,
Załącznik nr 1 do regulaminu konkursu.

Osobom zainteresowanym refleksją nad tym jak różnie można rozumieć pojęcie „otwartej szkoły/placówki” polecamy panel dyskusyjny „Po czym poznać otwartą szkołę?” zorganizowany podczas III Kongresu Polskiej Edukacji: youtu.be/unqpieQP6VQ
(podsumowanie spotkania: www.kongres.ibe.edu.pl/index.php/materialy/10-materialy/45-4-1-1-po-czym-poznac-otwarta-szkole).