Konkurs Kuratorium Oświaty w Katowicach – „Opowiem Ci o kraju naszych dziadków”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VIII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i wszystkich klas liceów, techników, szkół branżowych do udziału w konkursie pt.Opowiem Ci o kraju moich dziadków – konkurs epistolograficzny”, organizowanym w ramachRoku dla Niepodległej” przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Celem konkursu jest:

1. Kształtowanie postaw patriotycznych.
  2. Uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  3. Kształtowanie postaw szacunku dla dorobku kulturowego Polski.
  4. Rozwijanie kompetencji językowych.
  5. Kształtowanie wrażliwości artystycznej.
  6. Utrwalanie pamięci o bohaterach, znaczących miejscach i wydarzeniach mających wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości.
  7. Popularyzowanie pozytywnego wizerunku Polski.
  8. Utrwalanie sztuki epistolografii.

Forma:

Konkurs jest trzyetapowy:
I – etap szkolny: przeprowadzony do 30 września 2018 r.
II – etap rejonowy: przeprowadzony do  15 października 2018 r.
III – etap wojewódzki: przeprowadzony do 30 października 2018 r. (konkurs i wręczenie nagród)

Zgłoszenia uczestnika do konkursu dokonuje dyrektor szkoły do 30 września 2018 r. do właściwej delegatury Kuratorium Oświaty, przesyłając kartę zgłoszenia (zał. nr 1) wraz z pracą.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach.