Konferencja ROM-E „Metis” – „Autyzm. Codzienność… Jak pomóc?”

W imieniu Dyrektora Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji „Autyzm. Codzienność… Jak pomóc?”, która odbędzie się 6 listopada 2018 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” Częstochowie w Auli „FORUM”.
Konferencja jest zorganizowana w ramach kampanii społecznej „Autyzm. Codzienność…”, której celem jest budowanie świadomości społecznej na temat osób ze spektrum autyzmu.
Tematem przewodnim konferencji jest pomoc dziecku ze spektrum autyzmu w domu,
w szkole, na terapii. Zdarza się, że czasem najlepiej dziecku pomoże… pies – przyjaciel, który nie ocenia, nie krytykuje, ale oferuje swoją przyjaźń szczerze i bezwarunkowo. Przedstawimy codzienność rodziny i rodzeństwa dziecka ze spektrum autyzmu, zwyczajne, powtarzające się sytuacje, których neurotypowy człowiek nie zauważa, a dla osób ze spektrum autyzmu mogą być jak Mount Everest… Pokażemy, jak wspierać dziecko ze spektrum autyzmu w grupie rówieśniczej na terenie szkoły i klasy.
Otrzymają Państwo bezpłatny zestaw materiałów: film edukacyjny, publikację naukową, komiks edukacyjny dla dzieci, ulotki informacyjne i plakaty.

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia na konferencję znajdują się na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach pod adresem: