Konferencja Regionalna „Przeciwdziałanie mowie nienawiści w szkole”

W ramach działań KOALICJI PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy POLIS organizuje bezpłatną dwudniową Konferencję Regionalną na temat  „Przeciwdziałanie mowie nienawiści w szkole”, która odbędzie się w dniach 10-11.03.2016 r. w Ośrodku Szkoleniowym RODN „WOM” w Złotym Potoku.

Adresatami konferencji są: nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie  i wyżywanie. Dojazd – na własny koszt.

W trakcie szkolenia Uczestnikom przekazany zostanie podręcznik „Zakładki”, wydany przez Radę Europy.
Konferencja ma na celu nie tylko poszerzenie wiedzy z zakresu przeciwdziałania mowie nienawiści, prezentację praktycznych rozwiązań  konkretnych sytuacji, a także integrację środowiska nauczycieli wokół problemu.

Zainteresowanych nauczycieli zachęcamy do zapoznania się z programem.

W celu wzięcia udziału w konferencji prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/  (z menu wybrać: konferencje, następnie: nazwę konferencji; kartę wypełnić i wysłać).

Informacji udzielają: Katarzyn Michalak i Elżbieta Straszak – nauczyciele konsultanci RODN „WOM” w Częstochowie;

tel. 34/360 60 04 w. 228 lub 240
e-mail: michalak@womczest.edu.pl;  straszak@womczest.edu.pl