Konferencja „Pilotażowe wdrożenie programowania w szkołach”

W nawiązaniu do zapowiedzi wprowadzenia nauczania programowania do edukacji formalnej, wyrażonej wspólnie przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Cyfryzacji i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje o organizacji konferencji na temat „Pilotażowe wdrożenie programowania w szkołach”. Na konferencję zapraszamy Państwa dyrektorów zainteresowanych przystąpieniem do pilotażu wraz z nauczycielem zajęć komputerowych/informatyki. Więcej informacji na temat pilotażu znajdziecie Państwo na witrynie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz w e-mailu wysłanym do szkół w dniu 3 czerwca 2016 r.

Celem konferencji jest przedstawienie założeń pilotażowego wdrażania programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowację pedagogiczną w szkołach w kontekście projektu nowej podstawy programowej. Zostaną zaprezentowane rozwiązania metodyczne i techniczne w zakresie sprawnego prowadzenia zajęć z programowania.

Wsparcie merytoryczne dla szkół, które zdecydują się przystąpić do pilotażu zapewnią:

• Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie – dla szkół prowadzonych przez Miasto Częstochowę,
  • Regionalny Ośrodek Doskonalenia „WOM” w Częstochowie – dla szkół z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego.

Konferencja odbędzie się 17 czerwca 2016 r., o godz. 10:00 w RODN „WOM” w Częstochowie, przy Al. Jana Pawła II 126/130. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz dostępny pod adresem: kartazgloszenia.womczest.edu.pl (z menu należy wybrać: kategorię – konferencje, następnie – tytuł konferencji, kartę wypełnić i wysłać).
O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Informacji szczegółowych udzielają koordynatorzy: Tomasz Karoń – RODN „WOM” w Częstochowie, Paweł Guzikowski – SOD
w Częstochowie.

Mamy nadzieję, że konferencja zachęci Państwa do rozwijania aktywności uczniów w zakresie logicznego myślenia oraz programowania. W załączeniu przekazujemy program konferencji i zapraszamy do udziału.

kuratorium_oswiaty_w_katowicachsodlogo_wom