Konferencja „Dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu”

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów przedszkoli, punktów przedszkolnych i zespołów szkolno-przedszkolnych na konferencje „Dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu”.

Konferencje organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegaturę w Częstochowie przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie i Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie.

Termin: 3 lub 4 marca 2020 r. w godz. 12.00 – 14.15 (do wyboru)

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Aula „Forum

Program:

1. Otwarcie konferencji – Alicja Janowska – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie,

2. Charakterystyka funkcjonowania dziecka ze spektrum autyzmu – Aneta Żurek – nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie,

3. Efektywna współpraca z rodzicami dziecka ze spektrum autyzmu – Dorota Sikora – wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie,

4. Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu – Aneta Żurek – nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie,

5. Dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu w świetle uwarunkowań prawnych – Renata Dziura – st. wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

Uczestników konferencji obowiązuje karta zgłoszenia dostępna pod adresem: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/

Kartę zgłoszenia należy przesyłać do 27 lutego 2020 r. (czwartek) do godz. 15.00.

Instrukcja wypełnienia karty zgłoszenia: po przejściu na stronę karty zgłoszenia: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/ należy wybrać rodzaj formy doskonalenia: „Konferencja”, a następnie rozwinąć listę: „Nazwa kursu” i wybrać z niej docelową kartę zgłoszenia: – data (3.03.2020 r. lub 4.03.2020 r.) – „Dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu”.
Kartę należy wypełnić online i kliknąć „wyślij”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.