Konferencja: Działania doradcze w szkole – planowanie kształcenia i kariery zawodowej

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza:
– nauczycieli wszystkich typów szkół/placówek,
– doradców zawodowych, wychowawców klas, pedagogów szkolnych
na bezpłatne szkolenie:
Działania doradcze w szkole – planowanie kształcenia i kariery zawodowej

Termin: 28.04.2016 r. 14.00 – 16.15
Miejsce: RODN „WOM”, sala 237

Czy znacie Państwo ludzi niezadowolonych ze swojej pracy? Osoby, które nie akceptują wykonywanej przez siebie profesji, robią często to, do czego nie mają zdolności i umiejętności? Czy można zaradzić takiej sytuacji i dobrze wybrać, pomagając młodemu człowiekowi, by zdecydował o swojej karierze zawodowej w zgodzie ze sobą?
Spotkajmy się zatem – pedagodzy, wychowawcy, doradcy zawodowi, by przedyskutować powyższe tematy.

W programie konferencji:
– „Rola doradcy zawodowego w kształtowaniu ścieżki kariery młodych odbiorców – uczniów różnych typów szkół” – Pan Łukasz Bednarczyk, Krajowe Centrum Pracy sp. z o. o.
– „Samoocena uczniów pod względem potrzeby wyboru kierunku edukacyjno-zawodowego”- Pani Dorota Gmyrek, Akademia im. Jana Długosza  w Częstochowie
– „Nowe technologie, nowe umiejętności na rynku pracy’’– Pani Beata Liberda-Kalinowska, Pani Michał Liberda, Drukarnia GOLEM 3D w Częstochowie
– „Uczeń ze SPE a doradztwo edukacyjno-zawodowe” –  Pani Aneta Żurek, RODN „WOM” w Częstochowie

Przykłady dobrej praktyki:
– Pani Dorota Wojtasińska, Gimnazjum im. Bohaterów Września w Zespole Szkolnym w Kruszynie
– Pani Urszula Burska-Combik i Pani Beata Orłowska, Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach.
Bliższych informacji udziela organizator szkolenia Pani Sylwia Kurcab, nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 360 60 04 wew. 217.

W celu wzięcia udziału w szkoleniu należy obowiązkowo wypełnić kartę zgłoszenia do 27.04.2016 r. – dostępną pod adresem: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl
(z menu wybrać: konferencje, wybrać ww. tytuł, kartę wypełnić i wysłać).