Konferencja dot. kompetencji czytelniczych i promocji czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych, placówek oświatowych, wychowawców klas, pedagogów i psychologów szkolnych oraz  rodziców uczniów na konferencję „Nowatorskie metody rozwijania kompetencji czytelniczych i promocji czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych”, która odbędzie się 8 lutego 2016 r. w godz. 15.00-18.00 w Auli „Forum” RODN ”WOM” w Częstochowie.

Konferencja dot. kompetencji czytelniczych i promocji czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowychPrelegenci podejmą następujące tematy:

W części teoretycznej:

• „Od czego zależy proces czytania?” – Urszula Mielczarek, nauczyciel konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli ”WOM” w Częstochowie,
  • „Wpływ czytania ze zrozumieniem na dalszy rozwój ucznia” – Małgorzata Krakowska, pedagog Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3,
  • „Rola ilustracji w tekstach literackich dla dzieci ‘’ – Małgorzata Sętowska, artysta plastyk,
  • „ Jak zachęcić ucznia do czytania? – Metody i formy pracy stosowane przez nauczycieli w edukacji czytelniczej i medialnej w PBP” – Anna Hiller, nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie.

W celu wzięcia udziału w konferencji prosimy wypełnić kartę zgłoszenia (z menu oferta edukacyjna wybrać: konferencje, a następnie datę i nazwę konferencji, kartę wypełnić i wysłać).

W części warsztatowej:

• „Tworzenie książeczek elektronicznych w programie Story Jumper” – Agata Arkabus, Anna Płusa, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie,
    (24 uczestników)
  • „Teatrzyk Kamashibai narzędziem pracy kreatywnego nauczyciela” – Anna Hiller, Marta Małek, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie,
    (40 uczestników)
  • „Nauka czytania przez zabawę” – Małgorzata Krakowska, pedagog Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3.
    (40 uczestników)

W celu wzięcia udziału w wybranych warsztatach prosimy wypełnić kartę zgłoszenia (z menu oferta edukacyjna wybrać: warsztaty, a następnie datę i nazwę warsztatu, kartę wypełnić i wysłać).

Konferencja jest nieodpłatna.

Serdecznie zapraszam.
Urszula Mielczarek, nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie – odpowiedzialna za organizację konferencji. e-mail: mielczarek@womczest.edu.pl; tel. 34 360 60 04 wew. 229