II edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”

Zapraszamy do udziału w konferencji pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Śląskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Prezydenta Miasta Gliwice, która odbędzie się 10 grudnia 2015 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

W programie konferencji:
– pokazy naukowe, prezentacje, warsztaty dotyczące doświadczalnej nauki i edukacji hands on,
– warsztaty programowania i robotyki, dla nauczycieli różnych przedmiotów,
– warsztaty umożliwiające poznanie nowych, bezpłatnych, cyfrowych narzędzi, edukacyjnych,
– warsztaty z zakresu zarządzania e-szkołą, bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii wspierających szkołę, otwartych zasobów edukacyjnych,
– punkt konsultacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – źródła finansowania projektów dla szkół i placówek oświatowych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 r.

Wśród prelegentów między innymi pracownicy centrów nauki, promotorzy nowoczesnej edukacji, twórcy barecampów, blogerzy, nauczyciele innowatorzy:
– Prof. Stanisław Czachorowski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, przyrodnik, blogger,
– Kamil Śliwowski, Creative Commons Polska, ekspert w dziedzinie otwartych zasobów edukacyjnych,
– Kamil Sijko – Fundacja CoderDojo Polska, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych,
– Eksperci Centrum Nauki Kopernik, EC1 Centrum Nauki i Techniki, Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Centrum Giganty Mocy, Humanitarium Ogrody Doświadczeń, Explora Park.
Konferencji towarzyszyć będą targi ośrodków popularyzujących naukę oraz firm wspierających rozwój nowych technologii w szkole.

Partnerzy przedsięwzięcia: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Superbelfrzy RP, Gliwicki Ośrodek Metodyczny, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej WOM w Rybniku, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Fundacja CoderDojo Polska.
Partnerem strategicznym jest IBM Polska Sp. z o.o.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Rejestracja uczestników od 9 do 27 listopada 2015 r. online na stronie: www.ssm.silesia.pl/konferencja