Harmonogram konferencji w ramach szkolenia „AKADEMIA SKUTECZNEGO DYREKTORA”

Cel: kształtowanie u nowo powołanych dyrektorów umiejętności niezbędnych do tego, by zarządzane szkoły i placówki z sukcesem realizowały zadania mające na celu właściwe i skuteczne sprawowanie nadzoru pedagogicznego.

Termin konferencji Tematyka
27.09.2017 r.

1. Tworzenie sekretariatu szkoły.

2. Współpraca dyrektora z organem nadzoru – strona internetowa Kuratorium, karty informacyjne o sposobie załatwiania spraw, Platforma SOK.

22.11.2017 r.

1. Zadania dyrektora w zakresie sprawowanego nadzoru pedagogicznego – organizowanie, prowadzenie i dokumentowanie.

2. Zadania dyrektora jako przewodniczącego rady pedagogicznej, kompetencje,  regulamin, uchwały, protokoły.

24.01.2018 r.

1. Podstawy prawa oświatowego, główne pojęcia prawne, stosowanie przepisów prawa, tworzenie prawa wewnątrzszkolnego.

2. Postępowanie administracyjne (KPA) w pracy dyrektora – wydawanie decyzji, rozpatrywanie skarg, wniosków.

3. Obowiązki dyrektora wynikające z Karty Nauczyciela – awans zawodowy, ocena pracy nauczyciela, odpowiedzialność dyscyplinarna.

11.04.2018 r.

1. Obowiązki dyrektora w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i pracownikom – BHP, wycieczki, ochrona danych osobowych.

2. Dokumentacja i dokumentowanie działalności szkoły.

9.05.2018 r.

1. Zarządzanie szkołą/placówką – obszary współpracy z organami szkoły, kompetencje.

2. Rozwój szkoły, doskonalenie nauczycieli, polityka kadrowa, kwalifikacje.

Uzupełnieniem konferencji będą warsztaty z wykorzystaniem przykładów dobrej praktyki pedagogicznej organizowane przez SOD w Częstochowie i RODN „WOM” w Częstochowie.

W celu wzięcia udziału w szkoleniach prosimy Państwa o wypełnienie kart zgłoszeń:

• dyrektorzy ze szkół/placówek w Częstochowie: link do karty zgłoszenia dostępny na stronie głównej Samorządowego Ośrodka Doskonalenia  (www.sod.edu.pl) w informacji dotyczącej warsztatów w ramach „Akademii skutecznego dyrektora”
  • dyrektorzy ze szkół/placówek w powiatach częstochowskim, kłobuckim, lublinieckim i myszkowskim – karta dostępna pod adresem: kartazgloszenia.womczest.edu.pl (z menu wybrać Warsztaty, następnie „Akademia skutecznego dyrektora”, wypełnić i wysłać online).

Dokładne terminy konferencji i warsztatów będą publikowane na stronach internetowych SOD w Częstochowie i RODN „WOM” w Częstochowie oraz przesyłane drogą elektroniczną na adresy e-mailowe podane na kartach zgłoszenia.

Udział w rocznym cyklu szkoleniowym zakończy się uzyskaniem certyfikatu. Warunkiem jego otrzymania będzie aktywny udział w szkoleniach (w tym minimum 90-procentowa frekwencja).