Egzamin z języka angielskiego PTE General w RODN „WOM” w Częstochowie – czerwiec 2017 r.

W czerwcu 2017 r. RODN „WOM” w Częstochowie (działający również jako w Akredytowane Centrum Egzaminacyjne Pearson)  organizuje egzamin PTE General (poziom B2), który jest świadectwem znajomości języka angielskiego uznawanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako niezbędny do nauczania języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej. Potwierdza też kwalifikacje językowe, niezbędne na dzisiejszym rynku pracy i jest honorowany przez firmy i organizacje na całym świecie.

Egzamin ustny odbędzie się 12 czerwca o godz. 15.00, a egzamin pisemny 17 czerwca o godz. 9.00.

Cena egzaminu obejmuje krótki kurs b-learningowy pt. „Jak odnieść sukces na egzaminie PTE General” i wynosi 570 zł (płatne do 8 maja 2017 r.).

W tytule wpłaty należy wpisać: kurs b-learningowy zakończony egzaminem  PTE General.

Chętnych nauczycieli, nauczycieli bibliotekarzy oraz pracowników jednostek samorządowych prosimy o wypełnienie do 8 maja 2017 r. karty zgłoszenia, wybierając formę szkolenia: szkolenie b-learningowe i podany wyżej tytuł kursu.

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu:

Marta Lipska
nauczyciel konsultant
tel. +48 34 360 60 04 wew. 224
e-mail: lipska@womczest.edu.pl

Egzamin PTE General jest uznawany w 45 krajach.  W Polsce honorowany jest przez:

• Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od przyszłych nauczycieli języka angielskiego, także nauczycieli wychowania przedszkolnego planujących prowadzić zajęcia językowe,
  • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego jako zwolnienie z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego,
  • renomowane uczelnie w Polsce i za granicą,
  • Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego.