Efektywne narzędzie do wczesnego formowania oraz rozwijania kultury infotechnicznej uczniów od II do IV etapu edukacji – Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji w teorii i praktyce

Forma doskonalenia: warsztaty

Data godzina i miejsce:
14.05.2014 r., godz. 15:30,  RODN „WOM”  sala 238

Grupa docelowa: nauczyciele przedmiotów informatyczno-technicznych (tj. zajęć z techniki i informatyki, mechatroniki, automatyki) i inni ciekawi nowoczesnych technologii oraz decydenci w zakresie organizacji pracy szkół (m.in. dyrektorzy i ich zastępcy, a także przedstawiciele: organów samorządowych prowadzących placówki edukacyjne, ośrodków kształcenia i doskonalenia nauczycieli, kuratoriów).

Kierunek polityki oświatowej państwa
Podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych
Działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów

Cel:
wprowadzenie w ideę wolnego i otwartego oprogramowania, otwartego sprzętu oraz otwartych zasobów edukacyjnych

Program:
Cele oraz struktura Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji (SWOI).
Aspekty dydaktyczne oraz metodyczne wykorzystywane w ramach realizacji SWOI w praktyce – stanowiące podstawę i elementy brzegowe realizacji zajęć z uczniami.
Omówienie użyteczności tutorialno-repozytorialnego edukacyjno-społecznościowego serwisu e-Swoi.pl.
Warunki prawno-organizacyjne wdrażania w szkole SWOI.
Zajęcia praktyczne z zakresu podstaw mechatroniki w tym: samodzielne zbudowanie układów mechatronicznych z wykorzystaniem zestawu Arduino i oprogramowania Scratch for Arduino.

Zgłoszenie – rejestracja
do 12.05.2014 r. e-mailowo (imię i nazwisko) na adres: katarzyna.wilk@womczest.edu.pl lub karon@womczest.edu.pl

katarzyna.wilk@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 241
karon@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 238

Odpłatność: warsztaty bezpłatne

Załączniki:

Plik Rozmiar Ostatnia modyfikacja
Pobierz (zaproszenie_na_warsztaty_SWOI.pdf) zaproszenie_na_warsztaty_SWOI.pdf  172 Kb 06.05.2014 r.