Konferencja EDU-TRENDY 2019 – grywalizacja w edukacji

Wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów i osoby związane zawodowo z edukacją dzieci i młodzieży na trzecią edycję konferencję EDU-TRENDY, która odbędzie się 17 maja 2019 r. w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 w Zabrzu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji jest grywalizacja w edukacji.

Teoria połączy się z praktyką już na etapie prelekcji, które wygłoszą nauczyciele praktycy, w swojej codziennej pracy kreatywnie wykorzystujący elementy znane z gier fabularnych i komputerowych. Pokażą oni, jak dzięki takim zabiegom osiągnąć cel w postaci poprawy wyników nauczania na każdym szczeblu edukacji oraz zachęcenia uczniów do większej aktywności i zaangażowania podczas zajęć.

W drugiej części konferencji zapraszamy na wizytę studyjną w kompleksie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Zabrzańskie podziemia i dwie z jej kluczowych atrakcji edukacyjnych – Bajtel Szychta i Bajtel Gruba, przemienione na tę specjalną okazję w Belfer Szychtę i Belfer Grubę – pozwolą uczestnikom na chwilę poczuć się dziećmi i podążyć za duchem przygody w poszukiwaniu podziemnych skarbów.

Mamy nadzieję, że takie połączenie inspirującej teorii z emocjonującą praktyką stanie się przyczynkiem do wymiany doświadczeń, myśli i przykładów dobrej praktyki.
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego (kliknij, aby pobrać), a następnie odesłanie jego zeskanowanej wersji na adres edukacja@muzeumgornictwa.pl do 10 maja 2019 r.

Oryginał formularza należy dostarczyć do punktu rejestracyjnego w dniu konferencji.

Program konferencji

8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników w Łaźni Łańcuszkowej (Zabrze, ul. Wolności 408)
9:00 – 9:15 Otwarcie konferencji – Bartłomiej Szewczyk, Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Wystąpienia prelegentów:
9.15 – 9.45 Katarzyna Wilk, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie
9.45 – 10.15 Grażyna Skirmuntt, Sonia Gogulla, nauczyciele-konsultanci Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS w Katowicach
„WyGrać (w) szkołę”
10.15 – 10.30 Dobrosława Egner, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich
„Wykorzystanie elementów gry miejskiej Fair Train w nauczaniu szkolnym”
10.30 – 10.45 Agnieszka Bilska, anglistka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach, laureatka konkursu Pearson ELT Teacher Award na najlepszego nauczyciela języka angielskiego w Europie
„Mobilne gry miejskie jako sposób na interdyscyplinarne projekty edukacyjne”
10.45 – 11.00 Joanna Kozak, nauczyciel praktyk

11:00 – 11:30 Przerwa kawowa

11:30 – 14:00 Przejście do kompleksu Sztolni Królowa Luiza – zgrywalizowana wizyta studyjna
WAŻNE: Zalecamy odpowiedni, sportowy ubiór (temperatura w podziemiach: 10-15°C) oraz pełne obuwie z płaską podeszwą. Uczestnicy konferencji wezmą udział w aktywnych zajęciach.

14:00 – 15:00 Lunch

Zapraszamy!