Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dzień Nowych Technologii w Edukacji21 marca 2018 roku, w ramach ogólnopolskiego działania Ministerstwa Edukacji Narodowej „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”,  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie planuje realizację nieodpłatnych warsztatów  pt.  „Programowanie – nauka poprzez zabawę”.

Zajęcia realizowane będą w RODN „WOM” w Częstochowie, w sali nr 238, w godzinach od 15.00 do 17.15, w kilku turach. W jednej turze (ok. 30 minut) może uczestniczyć maksymalnie 12 osób.  Działanie skierowane jest do uczniów i nauczycieli z powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję do nauki poprzez zabawę, z wykorzystaniem gry edukacyjnej ScottieGo! Celem spotkania jest prezentacja możliwości połączenia technologii informacyjno-komunikacyjnych z tradycyjną grą planszową, w zakresie nauczania programowania od najmłodszych lat.

Warunkiem udziału jest:

akceptacja regulaminu przedsięwzięcia – zobacz serwis MEN