Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatny kurs online dla dyrektorów szkół – „Bezpieczeństwo w szkole. Odpowiedzialność prawna dyrektora”

Zapraszamy Dyrektorów szkół i wicedyrektorów na szkolenie „Bezpieczeństwo w szkole. Odpowiedzialność prawna dyrektora” realizowane w wygodnej formule b-learning (26 godz. online i 4 godz. stacjonarnie), trwające tylko 3 tygodnie, realizowane na platformie MOODLE. Szkolenie online obejmuje dwa moduły, natomiast podczas szkolenia stacjonarnego odbędą się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie bezpłatne.

Przebieg szkolenia:

• uruchomienie kursu na platformie MOODLE nastąpi po zgłoszeniu się 15-osobowej grupy uczestników,
  • moduły merytoryczne online będą realizowane w ciągu 3 tygodni,
  • planowane jest jedno spotkanie stacjonarne w RODN „WOM” w Częstochowie.

Cele szkolenia:

• zapoznanie się z wybranymi regulacjami prawnymi z zakresu prawa pracy, dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • poznanie współczesnych metod kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
  • nabycie umiejętności oceny ryzyka zawodowego związanego z pracą opiekuńczo-wychowawczą z uczniami podczas zajęć obowiązkowych i nadobowiązkowych organizowanych w szkole i poza terenem,
  • poznanie zasad postępowania w razie wypadku w czasie pracy oraz w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, silnych wiatrów),
  • poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Zajęcia poprowadzą nauczyciele konsultanci: Aleksandra Klimza, Aleksandra Krawczyk, Elżbieta Straszak, Katarzyna Wąsowicz i Marek Żyłka (kierownik szkolenia) oraz dr Ewa Szałkowska – ekspert ds. BHP.

Dodatkowych informacji udziela: kierownik szkolenia – nauczyciel konsultant Marek Żyłka: zylka@womczest.edu.pl

Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Zgłoszenia proszę przysyłać do dnia 25.05.2015 r., wypełniając kartę szkolenia online (z menu wybrać: kurs doskonalący -> a potem: nazwę kursu, uzupełnić i wysłać).

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.