Bezpłatne warsztaty i spacery z Muzeum Historii Żydów Polskich

Czym żyła wielokulturowa przedwojenna Warszawa? Co działo się w żydowskich teatrach i klubach sportowych? Jak walczyły o poparcie partie polityczne? Dowiemy się tego odwiedzając wystawę „Warszawa, Warsze”, tworząc wspólnie gazetę, prezentację multimedialną lub planując kampanię wyborczą. A może wolicie spacer po miejscach ważnych dla żydowskiej stolicy?
Bezpłatne warsztaty i spacery z Muzeum Historii Żydów Polskich to idealny pomysł na atrakcyjną lekcję WOS czy historii!

Wystawa „Warszawa, Warsze” opowiada o stolicy, której dziś już nie ma. Można na niej obejrzeć filmy, zdjęcia i dzieła sztuki oraz przedmioty codziennego użytku wytworzone w znanych warszawskich pracowniach. Reklamy i szyldy, nieraz dwujęzyczne (po polsku i w jidysz) przypomną o tym, jak głęboko Żydzi byli integralną częścią tkanki miasta. W związku z wystawą zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na bezpłatne warsztaty i spacery.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne – wystarczy dokonać rezerwacji: tel. 22 471 03 01, rezerwacje@jewishmuseum.org.pl.