Akademia Wychowawcy. Dialog w profilaktyce agresji – konferencja i warsztaty.

akademiawychowawcy

Brak wolnych miejsc!

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza dyrektorów, nauczycieli wszystkich typów szkół/placówek, rodziców uczniów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży na kolejną edycję „Akademii Wychowawcy”. Temat spotkania brzmi:  „Dialog  w profilaktyce agresji. Jak pomóc uczniom, nauczycielom i rodzicom budować wzajemne relacje i zaufanie”.

Konferencja odbędzie się  7 października 2015 r. w godz. 12:00-15:00 w Auli „Forum” Regionalnego  Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Spotkanie będzie poświęcone dialogowi w profilaktyce agresji, ze szczególnym uwzględnieniem  mediacji – alternatywnego sposobu rozwiązywania konfliktów.

Zagadnienia poruszane na wykładach i warsztatach będą dotyczyły pomocy uczniom, nauczycielom i rodzicom w budowaniu wzajemnych relacji i zaufania.

Zaproszeni prelegenci to wykwalifikowani specjaliści, mediatorzy praktycy:

• dr Joanna Telus – Dziekan Wydziału Warszawskiego Staropolskiej Szkoły Wyższej, Prezes Stowarzyszenia „Mosty Porozumienia”
  • Jerzy Śliwa – Prezes Stowarzyszenia Zawodowych Mediatorów, wykładowca Krajowej  Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Konferencja jest nieodpłatna.

W celu wzięcia udziału w konferencji prosimy wypełnić  kartę zgłoszenia (z menu oferta edukacyjna wybrać: konferencje -> a potem: datę i nazwę konferencji, uzupełnić i wysłać).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym  programem.

Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Doroszuk, nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie; e-mail: doroszuk@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 218.