Warsztaty dla nauczycieli pt. „Zbrodnia Wołyńska”

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza na warsztaty pt. „Zbrodnia Wołyńska”. Szkolenie poprowadzi Pan Ryszard Mozgol, edukator OBEN IPN w Katowicach.

Tragiczne wydarzenia związane z ludobójstwem dokonanym na Polakach na Wołyniu w latach II wojny światowej w dalszym ciągu stanowią białą plamę w świadomości historycznej Polaków. Premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń” jest dobrą okazją do uzupełnienia luki w tej świadomości. Seminarium nie ma na celu analizy historycznej dzieła filmowego, ale stawia jako cel zapoznanie nauczycieli z faktografią dotyczącą Zbrodni Wołyńskiej, problemami interpretacyjnymi wydarzeń oraz zasobami źródłowymi dostępnymi dla nauczycieli. Serdecznie zapraszamy!

Terminy:
• 4 października 2016 r., godz. 14:30 – 16.00
• 10 października 2016 r., godz. 14:30 – 16:00.

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, sala 244.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W celu wzięcia udziału w szkoleniu należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną pod adresem: kartazgloszenia.womczest.edu.pl (z menu wybrać: warsztaty-> następnie: datę i tytuł szkolenia, uzupełnić i wysłać).

Bliższych informacji udzielają:
Ryszard Mozgol, edukator OBEN IPN w Katowicach, e-mail: Ryszard.Mozgol@ipn.gov.pl
Grażyna Bochenkiewicz, wicedyrektor ds. doskonalenia nauczycieli RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 360 60 04 wew. 212; e-mail: bochenkiewicz@womczest.edu.pl