Konkurs dla nauczycieli języków obcych na scenariusz lekcji na temat przemocy i agresji w szkole

DRODZY NAUCZYCIELE ANGLIŚCI, GERMANIŚCI I ROMANIŚCI!

Jesteście kreatywnymi pedagogami?

Staracie się, aby Wasze lekcje były jedyne i niepowtarzalne?

Lubicie wspierać się nowymi technologiami, aby iść ramię w ramię z pokoleniem dzisiejszych uczniów tzw. „Pokoleniem Google”?

Zależy Wam też, aby Wasi wychowankowie uczyli się w środowisku wolnym od przemocy i agresji?
Jeśli tak, to podejmijcie wyzwanie i zgłoście swój udział w KONKURSIE dla NAUCZYCIELI na scenariusz lekcji na temat przemocy i agresji w szkole.

Na zwycięzców czekają nagrody, dyplomy i satysfakcja z publikacji najciekawszych materiałów dydaktycznych z konkursu. Zostaną one umieszczone na stronie internetowej RODN „WOM” z przeznaczeniem do pobrania i wykorzystania przez innych nauczycieli na licencjach Creative Commons BY i NC.

Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie we współpracy z Centrum Języków Europejskich – Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Częstochowie.Praca konkursowa powinna zawierać scenariusz lekcji w języku polskim i angielskim/niemieckim/francuskim i być sporządzona w 2 wersjach: papierowej i elektronicznej (na płycie CD). Lekcja, której dotyczy scenariusz powinna być ukierunkowana na profilaktykę agresji i przemocy w szkole. W scenariuszu należy wykorzystać materiał zamieszczony w Internecie. Musi to być autentyczny materiał audio lub audiowizualny w języku angielskim/niemieckim/francuskim (np. fragment filmu/ serialu, reklamę, filmik z YouTube, wiadomości radiowe/telewizyjne, itp.) w formie linków do stron internetowych.
Konkurs będzie przebiegać w trzech kategoriach:
        szkoły podstawowe klasy IV–VI,
        gimnazja,
        szkoły ponadgimnazjalne.
Do konkursu nauczyciele mogą przystąpić indywidualnie lub w zespole przedmiotowym.

Miejsce i termin składania prac: prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 5 grudnia 2014 r.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w załącznikach.

Marta Lipska, Dorota Liberda i Ewelina Makowska
nauczyciele konsultanci w RODN „WOM” w Częstochowie

Pobierz (stop-agresji-w-szkole_regulamin-konkursu.pdf)  stop-agresji-w-szkole_regulamin-konkursu.pdf 637 Kb 02.10.2014 r.
Pobierz (zalacznik1_przeniesienie-praw-autorskich.pdf)  przeniesienie-praw-autorskich.pdf 548 Kb 02.10.2014 r.