V Śląska Szkoła EWD

V Śląska Szkoła EWDW dniach 9-10 czerwca 2016 r. (czwartek, piątek) Regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie organizują wyjazdową V Śląską Szkołę EWD, która odbędzie się w Ustroniu w Hotelu ORW Muflon (43-450 Ustroń, ul. Sanatoryjna 32, http://www.orw-muflon.com.pl/ ).

W ramach konferencji odbędą się wykłady, warsztaty i konsultacje, które poprowadzą zaproszeni goście oraz nauczyciele konsultanci z ośrodków doskonalenia.

Warsztaty zostaną zorganizowane w grupach:
I. Szkoła podstawowa (SP): dla dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych.
II. Gimnazjum (G), grupa zaawansowana: dla dyrektorów i nauczycieli, którzy już pracują z Kalkulatorem EWD 100.
III. Szkoły ponadgimnazjalne (PG – licea ogólnokształcące i technika): dla dyrektorów i nauczycieli, liderów EWD.

Tematyka konferencji obejmuje następujące zagadnienia:
1) Planowanie pracy z radą pedagogiczną w zakresie analizy i wykorzystania EWD.
2) Planowanie własnych – szkolnych badań ewaluacyjnych (praca z danymi własnymi, wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej – kalkulator, wskaźniki trzyletnie, PWE – porównywalne wyniki egzaminacyjne jako informacja o jakości pracy szkoły, raporty z ewaluacji zewnętrznej itp.).
3) Wykorzystanie różnych źródeł informacji o szkole.
4) Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Jak zapewnić jakość testów szkolnych – elementy pomiaru dydaktycznego.

Opłata za konferencję wynosi 460 zł. Zakwaterowanie jest możliwe wyłącznie w pokojach dwuosobowych.

Prosimy o zgłoszenie się na konferencję za pomocą formularza on-line (link do formularza) w terminie do 13 maja 2016 roku.
Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w konferencji, zostaną powiadomieni drogą elektroniczną. Po zakwalifikowaniu szkoła otrzyma fakturę za szkolenie z numerem konta, na które należy wpłacić opłatę za konferencję (do 31 maja).

Uczestników prosimy o przyjazd z własnym laptopem.

Załącznik: Ramowy program V Śląskiej Szkoły EWD