Światowy Tydzień Mózgu w RODN „WOM” w Częstochowie

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ”WOM” w Częstochowie organizuje – w dniach 14-20 marca 2016 r., w ramach Światowego Tygodnia Mózgu – interesujące przedsięwzięcia edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z 5-osobowymi grupami uczniów na prelekcję pt. „Jak uczy się mózg” oraz na związane z tematem warsztaty plastyczne, skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych (prosimy o zabranie materiałów plastycznych). Spotkanie odbędzie się 14 marca w godz. 10.00-12.15, w sali nr 236, w siedzibie naszego Ośrodka.
Karty zgłoszenia prosimy wysłać do 8.03.2016 r.

Koordynatorem działań, na które zapraszamy, są  nauczyciele konsultanci: Sylwia Kurcab i Jadwiga Mielczarek.

Zapraszamy również na warsztaty „Neurodydaktyka w nauczaniu – tworzenie sprzyjającego środowiska edukacyjnego”, adresowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek, które odbędą się 17 marca w godz. 15.00-17.15, w sali 236. Przedstawimy Państwu najnowszą wiedzę dotyczącą uczącego się mózgu w kontekście neurodydaktyki oraz organizację środowiska edukacyjnego sprzyjającego wykorzystaniu ciekawości poznawczej, indywidualnych talentów i motywacji wewnętrznej uczniów.

Karty zgłoszenia prosimy wysłać do 14.03.2016 r.

Warsztaty poprowadzą nauczyciele konsultanci: Jadwiga Mielczarek i Aneta Żurek