Ogólnopolska Konferencja „Ku czemu zmierzamy? Edukacja historyczna w szkole a kształcenie akademickie”

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Ku czemu zmierzamy? Edukacja historyczna w szkole a kształcenie akademickie” organizowanej przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konferencja adresowana jest do nauczycieli historii, nauczycieli konsultantów i doradców zainteresowanych problematyką edukacji historycznej.

Konferencja odbędzie się w dniach 11-12 marca 2016 roku w Sali Kolumnowej Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa.
Organizatorzy zapewniają uczestnikom rezerwację miejsc noclegowych.

Zgłoszenia należy przesłać do Komitetu Organizacyjnego do 15 lutego 2016 r.

Konferencja odbędzie się w formie paneli dyskusyjnych. Po referacie wprowadzającym odbędzie się dyskusja.

Tematy paneli:

• Absolwent szkoły na uniwersytecie – kompetencje posiadane, kompetencje, które warto rozwinąć
  • Nauczyciel historii wobec wyzwań edukacji humanistycznej w szkole
  • Edukacja historyczna w kształceniu „krytycznego humanisty”
  • Edukacyjny potencjał public history – szkoła i uniwersytet
  • Miejsca pamięci w edukacji historycznej: potencjał szkoły-potencjał uniwersytetu
  • Historia regionalna w szkole i na uniwersytecie
  • Używanie i nadużywanie historii mówionej w badaniach naukowych i edukacji
  • Czy potrzebny jest powrót „wielkiej narracji” do edukacji historycznej?