XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego wrzesień/październik 2014 – RODN „WOM” konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych

Forma doskonalenia: konkurs

XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Termin: 29.10.2014r.
Czas: godz.11.00
Miejsce: RODN „WOM” w Częstochowie,  sala 237

Grupa docelowa:
uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych

Kierunek polityki oświatowej państwa
Podniesienie jakości kształcenia ponadgimnazjalnego w zakresie umiejętności określonych w podstawie programowej, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności w zakresie matematyki

Cel:

Program:
1.    Eliminacje półfinałowe w RODN „WOM” w Częstochowie. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5 minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego „Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym” ( A. Einstein)
2.    WARSZTATY OKK
Wychodząc naprzeciw młodym mówcom Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach przygotował filmową wersję „warsztatów w pigułce”, które mogą stać się inspiracją i wskazówką metodyczną w trakcie przygotowań do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym.
I  WIZERUNEK MÓWCY
II DLACZEGO RETORYKA
(link do warsztatów poniżej)  https://www.youtube.com/user/ROKKatowice

Zgłoszenie – rejestracja: do 10.10.2014r. na adres kurcab@womczest.edu.pl