Regionalna Konferencja pod Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach

Regionalna Konferencja pod Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w KatowicachRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza na konferencję „Zmiany w szkolnictwie zawodowym – realizacja zadań w zakresie doradztwa zawodowego” pod Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Konferencja realizowana jest we współpracy z:
– Krajowym Ośrodkiem Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie
– Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach
– Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie, Centrum Informacji Zawodowej
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu.

Konferencja kierowana jest do dyrektorów i nauczycieli gimnazjów/szkół ponadgimnazjalnych/ CKU, CKZiU, CKP, ODiDZ, doradców zawodowych, pedagogów szkolnych oraz pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawicieli organów prowadzących szkoły/placówki, pracodawców, rodziców uczniów.

Celem konferencji jest:

• zwrócenie uwagi środowiska na rolę doradztwa zawodowego w szkole w kontekście zarządzania potencjałem ucznia, jego przyszłości na rynku pracy oraz reformy szkolnictwa zawodowego
  • przedstawienie propozycji praktycznych rozwiązań w ramach realizacji doradztwa edukacyjno-zawodowego w gimnazjalnym, szkolnictwie zawodowym i ogólnym
  • prezentacja koncepcji rozwiązań edukacyjnych pozwalających na zaspokojenie kadrowych potrzeb naszego regionu w związku z wyzwaniami stojącymi przed naszą lokalną gospodarką
  • rola sieci współpracy i samokształcenia oraz wykorzystania zasobów wspierających proces doradztwa zawodowego dla wszystkich grup wiekowych.

Termin: 3 lutego 2016 r. w godz. 10.00-14.00.
Miejsce: Aula „Forum” RODN ”WOM” w Częstochowie, Al. Jana Pawła II 126/130.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

Konferencja jest nieodpłatna.

W celu wzięcia udziału w konferencji prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/  (z menu wybrać: konferencje, następnie: nazwę konferencji; kartę wypełnić i wysłać).

Informacji udziela: Marek Żyłka – nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie;
tel. 34/360 60 04 w. 233; e-mail: zylka@womczest.edu.pl