II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Budżet”

„Finansoaktywni. Misja: Budżet” to program edukacyjny Ministerstwa Finansów dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Głównym celem projektu jest zapoznanie młodzieży z pojęciem budżetu, od rodzinnego aż do budżetu państwa oraz podkreślenie istoty płacenia podatków, które stanowią najważniejszą część dochodów państwa. Chcemy wspólnie kształtować świadomość młodych ludzi i przekazywać im fundamentalną wiedzę o tym, w jaki sposób ich codzienne decyzje mogą wpływać na kształtowanie budżetu i jak przekłada się on na jakość usług świadczonych przez państwo na rzecz obywateli oraz na wygląd naszego otoczenia.

Zgłoszenie do programu jest proste. Wystarczy, że nauczyciel wypełni formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej projektu. Następnie na adres szkoły dostarczone zostaną bezpłatne materiały dydaktyczne. Pomogą one w przedstawieniu zagadnień budżetowych w sposób przystępny i atrakcyjny dla gimnazjalistów. Na ich podstawie nauczyciel przeprowadzi lekcję pt.: „Poznaj budżet, zaplanuj wydatki”. Zestawy składają się ze scenariusza lekcji, prezentacji, plakatu edukacyjnego, animowanego filmu edukacyjnego, kart do gry edukacyjnej i długopisów z logotypem programu. W ramach programu przewidziany jest również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, dla chętnych uczniów.

Do pobrania:
List przewodni wiceministra finansów Leszka Skiby