Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery – prezentacja projektu innowacyjnego

Forma doskonalenia: konferencja

Data, godzina i miejsce:
13.11.2013 r., godz.14.00, RODN „WOM” Aula „Forum”

Grupa docelowa: nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych

Kierunek polityki oświatowej państwa
Podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.
Kształcenie uczniów niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych.

Cel i program:
Prezentacja projektu innowacyjnego „Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery”.
Ideą projektu, na który ECORYS Polska Sp. z o. o. uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, numer konkursu 4/POKL/2009 na projekty innowacyjne było opracowanie produktu w postaci innowacyjnego programu zajęć edukacyjnych z obudową multimedialną. Program prezentowany przez ECORYS ma na celu rozwijać zainteresowania uczniów i w znaczący sposób wpłynąć na kontynuację kształcenia na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tym projektem podczas konferencji.

Program konferencji regionalnej RODN „WOM” Częstochowa 13 listopada 2013 r.
14.00 – 14.30 Rejestracja uczestników konferencji
14.30 – 14.50 Założenia projektu „Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery” – Agnieszka Mikina, ekspert MEN ds. metody projektów
14.50 – 15.10 „Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery” – prezentacja projektu – Ewa Dzielnicka, koordynator projektu
15.10 – 15.30 Uczyć się w działaniu – Dlaczego i jak pracować metodą projektów – prezentacja produktu innowacyjnego – Bożena Zając, ekspert MEN ds. metody projektów
15.30 – 16.05 Film „Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery”
16.05 – 16.25 Realizuj projekt gimnazjalny według innowacyjnego programu zajęć – prezentacja produktu innowacyjnego – Agnieszka Mikina, ekspert MEN ds. metody projektów
16.25 – 16.55 Przerwa na poczęstunek
16.55 – 17.25 Jak pracować metodą projektu? – szanse i bariery – warsztat lub sesja pytań i odpowiedzi

Podczas konferencji nauczyciele otrzymają pakiet edukacyjny w segregatorze (scenariusze zajęć, dobre praktyki przedmiotowe, testy, prezentacje na płycie CD). W trakcie konferencji przewidziano catering.

Zgłoszenie – rejestracja
Karta zgłoszenia do 6.11.2013 r.

Kontakt: Sylwia Kurcab – nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie
tel. 34 360 60 14, wew. 217, kurcab@womczest.edu.pl

Odpłatność: konferencja jest bezpłatna dla uczestników