Konferencja „Matura z języka polskiego – bez tajemnic”

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie serdecznie zapraszają Nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych na konferencję pt. „Matura z języka polskiego – bez tajemnic”.

Termin: 12 stycznia 2016 r., godz. 13:30 – 16:30 (3 godz.)
Miejsce: RODN „WOM” w Częstochowie, Al. Jana Pawła II 126/130, AULA „Forum” Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia potwierdzające udział w konferencji. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o udziale w konferencji decyduje data zgłoszenia.

Program konferencji:

1. Egzamin maturalny z języka polskiego w różnych odsłonach
    – Elżbieta Modrzewska, OKE w Jaworznie

Omówienie aktualnych aktów prawnych i procedur egzaminu maturalnego, organizacji i przebiegu ze szczególnym uwzględnieniem egzaminu ustnego z języka polskiego; wnioski z analizy wyników matury przeprowadzonej w nowej formule w 2015 r.

1. Interpretacja ukierunkowana i nieukierunkowana na egzaminie maturalnym
    – dr Maria Romanowska, OKE w Jaworznie

Podstawy rozumienia i interpretacji a kryteria oceniania egzaminu; rozróżnienia definicji analizy i interpretacji; konteksty interpretacyjne w ocenianiu merytorycznej poprawności interpretacji na przykładzie pisemnej pracy egzaminacyjnej.

1. Jak przygotować do egzaminu ustnego z języka polskiego?
    – Anna Krasuska, OKE w Jaworznie

Omówienie przykładowych zadań egzaminacyjnych ze wskazaniem podziału na problem badawczy, polecenie i zakres materiału z odwołaniem do konkretnych tekstów kultury; wnioski praktyczne dla nauczycieli przygotowujących do egzaminu.

Zgłoszenia przyjmujemy od:

• nauczycieli z: Częstochowy, Myszkowa i powiatu myszkowskiego
  • nauczycieli z: powiatu częstochowskiego, Kłobucka i powiatu kłobuckiego, Lublińca i powiatu lublinieckiego: poprzez kartę zgłoszenia dostępną pod adresem: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/ (z menu należy wybrać: konferencje, a następnie: datę i nazwę konferencji; kartę uzupełnić i wysłać).

Bliższych informacji udzielają:

Alicja Małasiewicz, nauczyciel konsultant SOD w Częstochowie, tel. 34 362 51 05 wew. 107 e-mail: ala.ma@interia.pl
Grażyna Bochenkiewicz, wicedyrektor ds. doskonalenia nauczycieli RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 360 60 04 wew. 212, e-mail: bochenkiewicz@womczest.edu.pl

Serdecznie zapraszamy.