Lekcje promocyjne języka francuskiego

Dyrektorzy szkół podstawowych,

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie ma przyjemność zaproponować uczniom klas V i VI spotkanie z językiem francuskim w ramach cyklu „Lekcje z Mikołajkiem” jako wzbogacenie oferty edukacyjnej placówki. W ramach tych działań ciągu roku szkolnego organizowane są trzy spotkania z klasą, podczas których uczniowie mają okazję pracować na zwiastunie filmu „Mikołajek”, grać w gry planszowe, poznać kilka wyrażeń w języku francuskim, a przede wszystkim odkryć francuską kulturę. Proponowane terminy to: wrzesień/październik, grudzień, marzec/kwiecień.

Materiały dydaktyczne wykorzystywane podczas lekcji zostały opracowane przez Instytut Francuski w Polsce i Wydawnictwo Znak.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani „Lekcjami z Mikołajkiem”, prosimy o kontakt z Eweliną Makowską, nauczycielem konsultantem RODN „WOM” w Częstochowie (tel. 34 360 60 04, wew. 224 lub e-mail: makowska@womczest.edu.pl).