Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie oraz Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie zapraszają uczniów i nauczycieli gimnazjów z Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego do udziału w Regionalnym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Miejsce i termin konkursu:
Konkurs odbędzie się 27.05.2014 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, al. Jana Pawła II 126/130, o godz. 10.00

Cele konkursu:
Kształtowanie właściwych postaw młodzieży w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Wyrabianie postawy gotowości do niesienia pomocy potrzebującym, humanitaryzmu i altruizmu.
Rozwijanie zdolności organizatorskich i komunikacyjnych oraz umiejętności przywódczych.
Popularyzacja problematyki związanej z pierwszą pomocą przedmedyczną.

Warunki uczestnictwa:
Każda drużyna szkolna zgłasza się na konkurs z nauczycielem, który przez cały czas trwania zmagań pozostaje na terenie RODN „WOM” w Częstochowie.
Uczestnicy zobowiązani są do posiadania własnej apteczki, w której znajdą się materiały opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe i inne wyposażenie niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w maksymalnie sześciu sytuacjach.

Rozstrzygnięcie konkursu
Konkurs będzie oceniany wyłącznie w kategorii zespołowej

Kryteria:
wyniki testu (średnia liczba punktów),
wykonanie odpowiednich czynności ratowniczych (np. RKO, stabilizacja ciała obcego w ranie, unieruchomienie złamań, zakładanie opatrunków itp.),
zawartość apteczki

Zgłoszenie do konkursu
Prosimy o zgłoszenia uczestników drogą elektroniczną (KARTA ZGŁOSZENIA) z podaniem imion i nazwisk uczniów (2 osoby ze szkoły) oraz nauczycieli przygotowujących do konkursu do dnia 15.05.2014 r.

Z ramienia organizatora odpowiedzialna za realizację konkursu:
Aleksandra Krawczyk – nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie,
tel. 34 360 60 04 wew. 240; krawczyk@womczest.edu.pl

Załączniki:

Plik Rozmiar Ostatnia modyfikacja
Pobierz (Regulamin Regionalnego Konkursu EdB.pdf) Regulamin Regionalnego Konkursu EdB.pdf 219 Kb 29.04.2014 r.