Projekt „E-learning w nowoczesnych szkołach średnich Europy. Razem podejmijmy wyzwanie”

W dniach 23–27 listopada 2014 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie odbyła się wizyta robocza – spotkanie inauguracyjne, które rozpoczęło dwuletni projekt edukacyjny zatytułowany „E-learning w nowoczesnych szkołach średnich Europy. Razem podejmijmy wyzwanie”. Projekt ten jest finansowany z funduszy Europejskiego Programu Erasmus+, akcja KA2 – współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Partnerami ZS w Działoszynie są szkoły średnie z Czech, Grecji, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Podczas partnerskiej wizyty roboczej odbyło się wiele warsztatów. Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie miał zaszczyt zorganizować jeden z nich. Pani Marta Lipska, nauczyciel konsultant RODN „WOM”, wprowadziła zebranych nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie w tajniki platformy Moodle. W przemiłej atmosferze uczestnicy ćwiczyli tworzenie kursów i quizów na platformie e-learningowej. RODN „WOM” w Częstochowie rozpoczyna również współpracę z zagranicznymi partnerami tego projektu.

Po tak dobrze rozpoczętej współpracy RODN „WOM” w Częstochowie i ZS w Działoszynie planują kolejne wspólne szkolenia.

Projekt „E-learning w nowoczesnych szkołach średnich Europy    Projekt „E-learning w nowoczesnych szkołach średnich Europy