SZKOŁY – Konferencja dla szkolnych koordynatorów programów Państwowej Inspekcji Sanitarnej realizowanych w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza na konferencję organizowaną we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie.

Termin: 10 grudnia 2019 r. (wtorek), godz. 10.00–13.00

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Aula „Forum”

Program konferencji:
9.30 – Rejestracja uczestników spotkania
10.00 – Wprowadzenie: Sposób na długowieczność, dr Agnieszka Leszcz-Krysiak, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie
10.15 – Współczesne zagrożenia. Profilaktyka antynarkotykowa w ujęciu praktycznym na przykładzie doświadczeń Straży Miejskiej w Częstochowie, Tomasz Gajewski, Straż Miejska w Częstochowie
10.45 – Działania Inspekcji Sanitarnej w zakresie profilaktyki dopalaczy, Dorota Jasiak, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie
11.15 – Omówienie założeń programów profilaktyki zdrowotnej dla szkół ponadpodstawowych („Ars – czyli jak dbać o miłość”, „Podstępne WZW”, „Znamię! Znam je?”)
11.30 – Przerwa
11.45 – Żywienie w placówkach oświatowych, Karolina Górnik-Horn, dietetyk
12.15 – Wady postawy, Weronika Nowakowska, fizjoterapeuta
12.45 – Omówienie założeń programów profilaktyki zdrowotnej dla szkół podstawowych („Trzymaj formę!”, „Bieg po zdrowie”, „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”, „Lekki tornister”)
13.00 – Zakończenie konferencji, pytania.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w konferencji należy obowiązkowo wypełnić kartę zgłoszenia dostępną pod adresem: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/ (z menu prosimy wybrać: konferencje, następnie: datę i nazwę konferencji, kartę uzupełnić i wysłać).

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszelkich informacji udziela Jadwiga Mielczarek, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 3606004 wew. 216, e-mail: j.mielczarek@womczest.edu.pl

Serdecznie zapraszamy.