Projekt „Bliżej sztuki” w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie

Jak wspomagać uczniów w wyborze kierunku kształcenia i zawodu? Sylwia Kurcab, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, autor zdjęcia Michał TkaczyńskiPodstawowe treści edukacji artystycznej tkwią w sztuce. Dzięki niej kształtuje się potrzeba kontaktu z pięknem, przeżywania i działania, konfrontowania własnej postawy z działaniami innych.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie we współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie w ramach projektu „Bliżej sztuki” zrealizował warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i uczniów szkół i placówek Częstochowy, powiatu częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego.

Warsztaty w pracowni malarstwa, autor zdjęcia Michał TkaczyńskiPodjęto następujące tematy:

• Warsztaty w pracowniach: malarstwa i rysunku, rzeźby, grafiki komputerowej, ceramiki, jubilerstwa i fotografii w ramach Projektu „Bliżej sztuki”,
  • Seminarium: Jak wspomagać uczniów w wyborze kierunku kształcenia i zawodu? Prezentacja przykładu dobrej praktyki,
  • Warsztaty w pracowniach: malarstwa i rysunku, ceramiki, serigrafii. Projekt „Bliżej sztuki”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.

Warsztaty w ceramiki, autor zdjęcia Michał Tkaczyński Warsztaty w pracowni serigrafii, autor zdjęcia Michał Tkaczyński Warsztaty w pracowni grafiki, autor zdjęcia Michał Tkaczyński