Tydzień Kodowania w RODN „WOM” w Częstochowie

Tydzień Kodowania w RODN „WOM” w CzęstochowieTydzień Kodowania w RODN „WOM” w Częstochowie już za nami

RODN „WOM” w Częstochowie w dniach 15 – 19.10.2018 r., podobnie jak w latach ubiegłych, wziął udział w Tygodniu Kodowania – #CodeWeek2018. W naszym Ośrodku zorganizowano 6 warsztatów, w których udział wzięło 60 nauczycieli. Szkolenia adresowane były do osób uczących różnych przedmiotów: historii, przyrody, języków obcych, a także do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia prowadzili nauczyciele-konsultanci: Anna Hiller, Aleksandra Krawczyk, Ewelina Makowska, Katarzyna Michalak, Elżbieta Straszak i Barbara Witkowska.

Celem wydarzenia było zapoznanie nauczycieli z podstawami programowania i robotyki, a także z grami logicznymi, łamigłówkami oraz rebusami, które mogą być zaproponowane uczniom nie tylko na lekcji informatyki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w szkoleniach!

Oprócz satysfakcji z owocnej pracy z nauczycielami podczas warsztatów, RODN „WOM” w Częstochowie uzyskał również certyfikat od organizatora Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2018, wspieranego przez Komisję Europejską.

Szanowni Państwo!

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nasz Ośrodek podejmuje działania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2018. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy. Kierowana jest do osób, które chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem, podjąć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, robotyką.

Tydzień kodowania w RODN „WOM” w Częstochowie odbędzie się w dniach 15 – 19.10.2018 r. W tym czasie proponujemy Państwu następujące warsztaty:

15.10.2018 r.
• Zakodowana przyroda (prowadząca: Aleksandra Krawczyk)
• Zakodowana historia (prowadząca: Elżbieta Straszak)
• Na dywanie, z matą i kartką papieru – kodowanie dla dzieci i uczniów edukacji wczesnoszkolnej (prowadzące: Katarzyna Michalak i Anna Hiller)

16.10.2018 r.
• Kodowanie na lekcji języka obcego (prowadząca: Ewelina Makowska)

17.10.2018 r.
• Z legendami różnie bywa. Jeden smok – kilka wersji wydarzeń. Zajęcia z elementami programowania dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (prowadzące: Anna Hiller i Barbara Witkowska)
Brak wolnych miejsc!

19.10.2018 r.
• Programowanie z mBotem i Ozobotem (prowadząca: Aleksandra Krawczyk).

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie karty zgłoszenia, która dostępna jest na stronie RODN „WOM” w Częstochowie pod adresem: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/

Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!