Akademia Wychowawcy

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza na  kolejną edycję Akademii Wychowawcy pt. „Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki”.

„Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki” to całościowy, spójny system oparty o model zintegrowany, opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej pod kierunkiem dr. Szymona Grzelaka.

Model ten daje m.in. metodykę oraz narzędzia do budowania szkolnych programów wychowawczo-profilaktycznych, które skutecznie oddziałują w szerokim spektrum problemów dzieci i młodzieży.

W warunkach pracy szkolnej podejście zintegrowane usprawnia pracę zespołów wychowawczych oraz całej rady pedagogicznej. Pozwala w perspektywie długofalowej zmniejszyć poziom jednostkowej odpowiedzialności nauczyciela za rozwiązywanie problemów wychowawczych oraz uzyskać silniejszy efekt wykraczający poza działania interwencyjne.

W szerszym kontekście model zintegrowany wspiera instytucje samorządowe w budowaniu spójnej strategii dotyczącej różnych obszarów i poziomów życia społecznego związanych
z edukacją, wychowaniem, zdrowiem oraz profilaktyką.

Szkolenie skierowane jest do:

• wychowawców klas
  • pedagogów szkolnych
  • nauczycieli specjalistów
  • rodziców uczniów
  • przedstawicieli JST
  • przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.

Konferencja przeprowadzona zostanie 3.10.2018 r. (środa) w godz. 13:00-14:30  w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie w Auli „Forum”.
Jest to forma nieodpłatna.

Prelegentami będą osoby ściśle współpracujące z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez kartę zgłoszenia: http://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/  (z menu należy wybrać: konferencję -> a potem: datę i nazwę konferencji, uzupełnić i wysłać).

Organizatorem konferencji jest Elżbieta Doroszuk, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 3606004 wew. 218

Serdecznie zapraszamy.