Konferencja pt. „Są w życiu rzeczy ważniejsze niż samo życie – o patriotyzmie Józefa Piłsudskiego”

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy Państwu przybliżyć sylwetkę jednego z najważniejszych autorów niepodległości – Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy na konferencję pt. „Są w życiu rzeczy ważniejsze niż samo życie – o patriotyzmie Józefa Piłsudskiego”.

Konferencja odbędzie się 19.03.2018 r., w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, w godzinach 13.00-15.15.

Program konferencji:
1. dr Mariusz Kolmasiak – Jak w częstochowskich szkołach czczono Józefa Piłsudskiego?
2. dr Elżbieta Wróbel – Józef Piłsudski w literaturze i plastyce międzywojennej. Zarys tematu
3. dr Jarosław Durka – Józef Piłsudski w oczach władz PRL
4. Tomasz Bitner – Przykłady dobrej praktyki pedagogicznej w zakresie pracy wokół patrona szkoły – Marszałka Józefa Piłsudskiego
5. Elżbieta Straszak – Wartości rodzinne Józefa Piłsudskiego

Konferencji będzie towarzyszyła wystawa zdjęć ze zbiorów dr. Mariusza Kolmasiaka.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić kartę zgłoszenia: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl (z menu wybrać: Konferencje).

Bliższych informacji udziela Elżbieta Straszak, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 360 60 04 wew. 240, e-mail: straszak@womczest.edu.pl